Kategórie

Bio trstinová melasa

Kód produktu: Bio trstinová melasa
Dostupnosť:
2 - 3 Dni
Cena: 2,55€ Bez DPH: 2,13€

Jedná sa o 100% prírodný produkt získaný z cukrovej trstiny po výrobe cukru. Po vylisovaní cukrovej trstiny získame surovú trstinovú šťavu-melasu, z ktorej sa extrahuje cukor. Po každej extrakcii sa podiel cukru v melase znižuje a naopak je vyššia a koncentrácia najmä minerálnych prvkov. Po záverečnej, tretej extrakcii, má nižší obsah cukru a naopak najvyšší možný podiel uvedených prvkov. Jedná sa o vyváženú sústavu minerálnych prvkov a to predovšetkým vápnika, železa, horčíka, fosforu, draslíka, sodíka a vitamínov skupiny B. V skupine pôsobia aj ďalšie nutričné prvky ako meď, zinok, inozitol, vitamín C, kyselina pantoténová, listová, niektoré aminokyseliny a ďalšie výživné látky.

Vápnik obsiahnutý v BIO trstinovej melase Blackstrap má pozitívny vplyv na udržanie zdravých kostí a zubov. Priaznivo ovplyvňuje svalovú funkciu, krvnú zrážanlivosť a tiež prenos neurónov.

Železo je v našej potrave všeobecne nedostatkovým prvkom a melasa je výborným zsrojom s jeho takmer 100% vybavenosťou. Z toho dôvodu je BIO trstinová melasa pre každého, kto vyžaduje zvýšenú potrebu železa. Má vplyv na tvorbu červených krviniek a hemoglobínu, dôležitý je aj pre transport kyslíka a energetický metabolizmus, znižuje únavu a vyčerpanie. Horčík má rovnako ako vápnik, vplyv na zachovanie zdravých kostí a zubov a prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Napomáha tiež udržiavať normálne psychické funkcie aj svalové kontrakcie.

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -            +

Opište kód z obrázku: